rss button

ПРАВОСЛАВНАЯ
ЛУГАНЩИНА

pl jan 21

РАСПОРЯЖЕНИЕ
по Луганской епархии
о колокольном
звоне на время
пандемии кроновируса
COVID-19

Rasp zvon covid

УКАЗ № 349
Преосвященнейшему
епископу Павлу

Ukaz ep.Pavel

РАСПОРЯЖЕНИЕ № 348
архим. Варфоломею
(Кузнецову)
Ukaz varfolomey

Распоряжение №42

"О проведении обязательных
катехизаторских бесед перед
совершением Таинства Крещения"
order katehizis

ЙОГО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕНСТВУ,
ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОМУ МИТРОФАНУ,
МИТРОПОЛИТУ ЛУГАНСЬКОМУ І АЛЧЕВСЬКОМУВаше Високопреосвященство!

Щиро вітаю Вас, дорогий Владико, духовенство, чернецтво та мирян Луганської єпархії Української Православної Церкви з 75-літнім ювілеєм єпархії.
Сторінки історії Луганщини свідчать, що паростки православної віри на цій землі існували ще у XVI-XVII століттях, — у час, коли люди, заселяючи цей край, принесли з собою свою батьківську віру, отриману з часів Хрещення Київської Русі. У наступних століттях по всій Слобожанщині зароджувались і діяли православні громади, притулки для сиріт, будувались храми. Проте, подальшому розквіту Православ'я, завадили революційні події ХХ століття. Як і в багатьох інших регіонах, церковне життя в межах нинішньої Луганської єпархії зазнало значних переслідувань. Ці випробування не змогли заламати справжніх пастирів та мирян і вже у 1944 році в тодішній Ворошиловградській області була утворена православна єпархія, як окрема церковна адміністративна одиниця.
Новоутворена єпархія отримала новий подих для свого духовного розвитку та зросту. Впродовж десятиліть, завдяки мудрому управлінню єпархіальних архієреїв, у єпархії ведеться активна парафіяльна, літургійна, місіонерська, освітня діяльність, будуються нові храми, розвивається чернече життя.
У новітній час Луганська єпархія знову переживає складні часи. Ми з болем у серці поділяємо разом з вами ці випробування, щоденно молимось про дарування миру і земного, і душевного. У цих складних умовах Ви, дорогий Владико, разом з духовенством, чернецтвом та боголюбивими мирянами продовжуєте нести слово Євангельської правди і духовної втіхи усім струдженим і обтяженим (Мф. 11:28) та звершувати справи милосердя, являючи образ живої віри, яка діє любов'ю (Гал. 5:6). Нехай Господь наш Іісус Христос примножує Вашу паству, благословляє миром і радістю, а Божа Матір покриває Своїм чесним омофором від біди та зла, утішає і допомагає достойно пройти свою земну дорогу.
Поділяючи з Вашим Високопреосвященством, духовенством, чернецтвом і вірянами радість ювілею єпархії, молитовно бажаю всім кріпості душевних і тілесних сил, вірності та єдності Святій Соборній і Апостольській Церкві, утішатись надією; в скорботах бути терпеливими; в молитві постійними (Рим. 12:12).
Благодать Господа нашого Іісуса Христа, і любов Бога Отця, і причастя Святого Духа нехай буде з усіма вами!
З любов'ю у Христі


+ОНУФРІЙ,
МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ


16-17 вересня 2019 року,
м. Київ

Церковный календарь


obyavlenie-2020-2021

Trust line

ТЕЛЕФОН ДОВЕРИЯ
ЛУГАНСКОЙ ЕПАРХИИ

общие вопросы (095) 408 40 76
личные вопросы (099) 164 45 30

Координационный центр
по противодействию
наркомании и алкоголизму

narkomany

Архив новостей