rss button

ПРАВОСЛАВНАЯ
ЛУГАНЩИНА

orthodox lugansk may 2019 3

Распоряжение №58

Высокопреосвященнейшего
Митрофана, архиепископа

Луганского и Алчевского
"ОБ  УСУГУБЛЕНИИ МОЛИТВЫ ЗА УКРАИНУ"

распоряжение

скачать чинопоследование молебна

Распоряжение №42

"О проведении обязательных
катехизаторских бесед перед
совершением Таинства Крещения"
order katehizis

Заштатному клирику
Луганской епархии
прот. Евгению Гнатенко

 

Ukaz 62 Evg Gnatenko

 

Слово архімандрита Митрофана (Юрчука) при нареченні його в єпископа Переяслав-Хмельницького

Ваше Блаженство, Блаженніший Владико! Богомудрі архіпастирі Церкви Христової!

У цей священний і відповідальний момент, коли я стою перед вами, моє серце і душу переповнюють духовний трепет та хвилювання. Рішенням Вашого Блаженства та Священного Синоду Української Православної Церкви я покликаний до високого єпископського служіння. Дозвольте висловити Вам, Ваше Блаженство, та Священному Синоду щиру вдячність за довіру до мене, грішного.

Усвідомлення висоти архієрейського служіння в Церкві змушує мене реально оцінити свої сили. Звичайних, людських сил недостатньо, щоб звершувати його так, як того очікує від нас Господь. Але надихають слова Спасителя: «Без Мене не можете творити нічого». Він дає особливі благодатні дари для цього в Таїнстві архієрейської хіротонії. Ці дари єпископ отримує не як нагороду за свої заслуги, а як дар апостольського наступництва. Свята Церква вчить, що Сам Господь обирає Своїх служителів: «Не ви Мене вибрали, а Я вас вибрав і поставив вас, щоб ви йшли і приносили плід» (Iн. 15, 16). Хвилююся про те, наскільки плідним буде те дерево, яке Господь посадив сьогодні в моїй особі.

Нині переживаю відповідальний і трепетний момент: перегортається ще одна сторінка мого життя. Виникають питання - що ж буде далі, що мене чекає в майбутньому, наскільки буду гідним цього високого покликання.

Мимоволі подумки повертаюся в минуле. Дякую милосердному Богові за Його Промисел про мене, за ті шляхи, якими Він вів і веде мене до спасіння. З раннього дитинства батьки виховували мене в православній вірі. Любов до Бога та Церкви привели мене до Одеської духовної семінарії, Духовної академії в Москві та Варшаві, до чернецтва і священства. В останні роки я обіймав посаду проректора Київських духовних академії та семінарії.

Хочу висловити щиру синівську подяку Вам, Ваше Блаженство, за Вашу участь у моєму житті. З Вашого благословення мене прийняли до числа братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, я став викладачем і проректором Київських духовних шкіл. Вважаю щасливими ті роки, які я провів тут, у цій святині, під Вашим батьківським святительським омофором. Я мав і маю чудову нагоду вчитися у Вас, Ваше Блаженство, мудрості, терпінню, самовідданому служінню Богові, Святій Церкві та людям.

Сьогодні мої слова щирої синівської подяки висловлюю й Високопреосвященнішому владиці Агафангелу, митрополиту Одеському та Iзмаїльському. Саме з його святительського благословення я розпочав свій шлях свідомого служіння Церкві Христовій. Він дав мені путівку в життя і сьогодні вона привела мене до єпископського служіння.

Хотів би щиро подякувати наміснику Києво-Печерської Лаври владиці Павлу та братії, ректору Київських духовних шкіл отцю Миколаю, викладачам і студентам. Життя та спілкування з ними було і залишається для мене джерелом натхнення та оптимізму. Прошу сьогодні їхньої духовної підтримки та святих молитов.

Усі ми служимо Церкві й виконуємо в цьому служінні той послух, якого вона чекає від нас. Слухняність у святих отців була завжди найвищою чеснотою. Весь шлях свого служіння в Церкві я сприймаю як послух. Як до послуху ставлюся і до своєї архієрейської хіротонії.

Усвідомлюючи своє недостоїнство, слабкість і недосвіченість, я щиро прошу Вас, Ваше Блаженство, помолитися за мене, щоб моє служіння було благим для Церкви і спасенним для мене. Амінь.

Источник

Церковный календарь


Olgin klass

Trust line

ТЕЛЕФОН ДОВЕРИЯ
ЛУГАНСКОЙ ЕПАРХИИ

общие вопросы (095) 408 40 76
личные вопросы (099) 164 45 30

Координационный центр
по противодействию
наркомании и алкоголизму

narkomany

Obyavlenie-2019-2020

Архив новостей